Уперше сформовано перелік української сільськогосподарської техніки й обладнання, вартість яких частково компенсуватиметься агровиробникам із бюджету.

Під час відбору з 26 квітня по 3 травня 2017 року заводи-виробники мали змогу надіслати заявки для включення їхньої продукції до такого переліку техніки. На адресу Комісії з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету  (далі — Комісія), надійшло 44 заявки.

 Персональний склад Комісії затверджений наказом Мінекономрозвитку від 18.05.2017 р. № 717.

Унаслідок розгляду заявок і перевірки документів на відповідність критеріям Комісія включила до переліку техніки, що частково компенсується коштом державного бюджету, продукцію 40 підприємств. Серед них — Харківський тракторний завод, Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова, Львівський завод фрезерних верстатів тощо. З повним переліком можна ознайомитися тут.

Як відомо, 01.03.2017 р. Уряд ухвалив рішення про використання бюджетних коштів для часткової компенсації с/г товаровиробникам вартості української сільськогосподарської техніки й обладнання. Очікується, що це рішення дозволить підвищити купівельну спроможність с/г товаровиробників й оновити технічний парк завдяки здешевленню вартості придбаної техніки та обладнання українського виробництва. Це також стимулюватиме виробництво техніки й обладнання українськими підприємствами сільськогосподарського машинобудування. Принциповою відмінністю від програм компенсації, що діяли до 2011 року, є збереження ринкових відносин — рішення щодо купівлі техніки (та, відповідно, стимулювання виробництва) приймає покупець. Відтак працює принцип «гроші ходять за клієнтом».

Одержувачами бюджетних коштів можуть бути фізичні та юридичні особи — підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів. Часткова компенсація надається на техніку й обладнання, ступінь локалізації виробництва яких перевищує 60%. Водночас для складної самохідної техніки мінімально необхідний ступінь локалізації виробництва становить 35% у 2017 році (див. постанову Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 р. № 369).

Компенсація надається на безповоротній основі в розмірі 20% вартості техніки й обладнання (без урахування ПДВ).

Таке повідомлення було опубліковано на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»