Національний банк України впорядкував вимоги до роботи банків з особами, зазначеними в додатках до рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 28.04.2017 р., уведеного в дію Указом Президента України від 15.05.2017 р. № 133/2017.

Так, із 3 червня банкам заборонено:

  • виконувати розрахункові документи клієнтів, зазначених у санкційних списках, які є ініціаторами переказу та до яких застосовані санкції, зокрема, «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань»;
  • ініціювати переказ коштів на рахунки осіб, зазначених у санкційних списках, до яких застосовані санкції, зокрема, «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань» і/або на власні рахунки банку, відкриті в особах, до яких застосовані санкції, зокрема, «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань», за винятком переказів коштів за операціями, які здійснюються для збільшення статутного капіталу банків України.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року № 654» від 01.06.2017 р. № 46, яка набрала чинності 03.06.2017 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»