Діяльність із закупівлі побутового металобрухту в населення не передбачена п. 291.5 ПКУ, котрим визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи — підприємці не можуть бути платниками єдиного податку.

Тому фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку груп 2 та 3 мають право здійснювати закупівлю в населення винятково побутового металобрухту.

Таке роз’яснення надали податківці в системі «ЗІР» (розділ 107.03).

Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише в разі пред’явлення ними документа, який засвідчує особу, й обов’язково оформлюється актом приймання. В акті приймання побутового металобрухту від фізичних осіб зазначаються дані документа, який засвідчує особу, й опис металобрухту. Фізичні особи можуть провадити операції лише з побутовим металобрухтом (ст. 4 Закону України «Про металобрухт» від 05.05.1999 р. № 619-XIV).

Оплата закупленого в населення металобрухту здійснюється через каси спеціалізованих підприємств (їх приймальних пунктів) і спеціалізованих металургійних переробних підприємств або через каси в банках готівкою чи шляхом поштових переказів за рахунок суб’єкта господарювання, який здійснює купівлю металобрухту. Забороняється проведення готівкових розрахунків під час проведення операцій із промисловим металобрухтом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»