Якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать йому на правах приватної власності, при цьому вид земельних ділянок і розмір, щодо яких застосовується пільга, визначені п. 281.2 Податкового кодексу України.

Водночас якщо подружжя володіє земельною ділянкою на праві спільної часткової власності, то платником земельного податку за земельну ділянку пропорційно своїй частці є кожен із батьків і відповідно право на пільги щодо земельного податку має кожен із них.

Якщо таке подружжя володіє земельною діяльною на праві спільної сумісної власності й поділ земельної ділянки не проводився, то платником земельного податку за таку ділянку є один із батьків, який і може скористатися пільгою щодо сплати земельного податку.

Слід зазначити, що право на пільгу щодо сплати земельного податку мають фізичні особи, право власності яких на земельні ділянки посвідчено належними документами та даними державного земельного кадастру. При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, свідоцтва про народження дітей тощо).

ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»