Наразі в Україні діють завищені норми за кількістю необхідних перевірок і низькі штрафи за порушення екологічного законодавства.

«Найбільший штраф для посадових осіб за забруднення територій становить 1700 грн, а для фізосіб — 1300 грн... Один інспектор для 100% покриття планових завдань повинен провести за один місяць перевірку 20 суб’єктів господарювання. За стандартами цей показник не повинен перевищувати семи перевірок... Як правило, вони не здійснюють цих перевірок, а переключаються на невеликі компанії та ведуть контроль для можливого особистого збагачення. Робота Державної екоінспекції, крім низької ефективності, характеризується ще й високим рівнем корупційного тиску», — сказав Міністр.

За його словами, після запуску роботи нової Служби природоохоронного нагляду мають бути впроваджені автоматичний моніторинг і відеофіксація правопорушень. Також екоінспектори повинні налагодити співпрацю з органами місцевої влади.

До того ж Остап Семерак зазначив, що реформа природоохоронної сфери здійснюватиметься в три етапи. На першому етапі має бути ліквідовано Державну екологічну інспекцію нинішнього формату й створено нову Державну природоохоронну службу. До речі, таке рішення підтримав Уряд на засіданні 31 травня.

Міністр наголосив, що під час наступних двох етапів відбуватиметься оновлення законодавчої та матеріально-технічної бази лабораторій, пунктів моніторингу й упровадження самої системи моніторингу стану навколишнього середовища, екологічних стандартів і норм щодо здійснення нагляду.

За даними Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»