Кабінет Міністрів України 31 травня 2017 року прийняв постанову, що остаточно скасувала обов’язкове працевлаштування студентів.

«Обов’язкове працевлаштування для решти студентів було скасовано ще минулого року, однак саме працевлаштування студентів-медиків залишили у зв’язку з позицією профільних установ. Тепер і студенти-медики можуть розпоряджатися собою після випуску та реалізувати своє конституційне право на вільний вибір місця подальшої роботи», — пояснила Міністр освіти і науки Україні Лілія Гриневич.

Рішення було прийнято у зв’язку зі змінами в законодавстві. Так, раніше Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників» було скасовано норми стосовно обов’язковості працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.

Нагадаємо: раніше студенти, які навчалися за державним замовленням, повинні були відпрацювати 3 роки на тому підприємстві, куди їх направив навчальний заклад за розподілом. У випадку якщо випускник не мав бажання працювати, йому надавалося право відшкодувати гроші за навчання. Відпрацювання контролювалося фінансовою інспекцією.

Урядовий портал

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»