У податковій накладній, складеній у разі постачання комплектів обладнання, відображаються показники щодо обсягів постачання таких комплектів. Водночас у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» розділу Б такої податкової накладної необхідно зазначити номенклатуру товарів, які входять до відповідного комплекту обладнання, та в графі 3.1 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» указати код УКТ ЗЕД за тими товарними позиціями, які включені до складу цього комплекту.

Такий висновок зробила ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 26.05.2017 р. № 377/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Як бачимо, податківці наполягають на окремому зазначенні в податковій накладній кожної складової товарного комплекту (набору). Утім не пояснюють, як для таких номенклатурних позицій визначати код згідно з УКТ ЗЕД. Натомість за відповідним роз’ясненням відсилають до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

Зауважимо: стосовно цього в Додатку до Закону України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 р. № 584-VII є Правило 3, яке визначає правила кодування товарних комплектів (наборів). Це правило ми детально розглянули в матеріалі «Постачання товарних комплектів (наборів): як зазначати код УКТ ЗЕД у податковій накладній» газети № 89/2017.

Окрім того, у зазначеній консультації контролери нагадали про умовний код для програмної продукції. Зокрема, згідно з Довідником умовних кодів для програмної продукції визначено умовний код — 00502. Цей умовний код указується як для програмної продукції, розробленої за межами митної території України й увезеної на митну територію України, так і для програмної продукції, розробленої на митній території України та поставленої на таку територію.

Водночас у разі постачання на митній території України програмної продукції, увезеної на митну територію України, у графі 3.2 податкової накладної проставляється позначка «X». Своєю чергою, графа 3.2 податкової накладної заповнюється на всіх етапах постачання програмної продукції, яку було ввезено на митну територію України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»