Обмеження митницями ввезення товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах, відбувається лише на вимогу правовласників або їх представників.

«Такі обмеження застосовуються тільки в разі, якщо продукція контрафактна або якщо її походження не вдалося встановити», — пояснив Олексій Василенко.

Він також підкреслив, що відповідно до Митного кодексу України всі надходження проходять обов’язкову перевірку, а правовласнику надається можливість визначити, чи є цей товар оригінальним.

«У разі встановлення контрафактності товар не потрапляє на митну територію України. Зате за відсутності порушень прав інтелектуальної власності правовласник інформує митницю про можливість відновлення митного оформлення такого товару.

У більшості випадків саме так все й відбувається, і покупці отримують свій товар. Така сама процедура застосовується в Україні давно. З одного боку, вона захищає права споживачів на отримання якісного оригінального товару, з іншого — захищаються авторські права виробника», — зазначив представник ДФС.

Він категорично спростував інформацію про те, що митницям надано вказівку забороняти фізичним особам увезення в Україну товарів, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі.

«Зазначене не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили», — завважив Олексій Василенко.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»