Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття цією діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), і/або поданої до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви за формою № 8-ОПП (пп. 2 п. 11.22 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, даліПорядок).

Своєю чергою, якщо фізична особа — підприємець, яка одночасно провадить незалежну професійну діяльність, припиняє здійснення лише незалежної професійної діяльності, то в Реєстрі самозайнятих осіб знімається ознака провадження незалежної професійної діяльності.

Нагадаємо

Підпунктом 4 п. 1 Пам’ятки для заповнення полів довідки за формою № 34-ОПП (додаток 2 до Порядку) указано, що для фізичної особи, яка зареєстрована як підприємець і при цьому провадить незалежну професійну діяльність, перед прізвищем, ім’ям і по батькові обов’язково вказується «Фізична особа — підприємець» та зазначається вид професійної діяльності, наприклад, «Фізична особа — підприємець, адвокат».

Підкатегорія 119.07 системи «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»