Для того аби банки та їх клієнти могли більше керувати власною ліквідністю та задля позитивного впливу на регулювання валютної позиції банків скасовано такі обмеження:

  • на купівлю іноземної валюти за наявності в клієнта власних коштів на рахунках у сумі, що перевищує 100 тис. дол. США в еквіваленті (раніше за умови перевищення вказаної суми клієнт мав виконувати зобов’язання за рахунок власної іноземної валюти);
  • для фізичних осіб — на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій (раніше вони були обмежені сумою не більш ніж 150 тис. грн на місяць, за винятком деяких випадків).

Окрім того, банкам буде дозволено здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку. Досі операції з обміну здійснювалися винятково в межах однієї групи Класифікатора, за винятком операцій, які здійснюються: на міжбанківському та міжнародних валютних ринках для виконання зобов’язань за імпортними договорами, а також на міжнародних валютних ринках із купівлі іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора за іноземну валюту інших груп.

Одночасно вимога про обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50% лишилася незмінною.

Зміни затверджено постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 30.05.2017 р. № 44.

Скасування обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій набирає чинності 12 червня 2017 року. Решта змін, затверджених цим документом, набувають чинності 31 травня 2017 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»