Класифікація груп основних засобів й інших необоротних активів, а також мінімально допустимі строки їх амортизації визначені в пп. 138.3.3 ПКУ.

Так, машини й обладнання належать до групи 4 основних засобів, у якій в окрему підгрупу з мінімально допустимими строками корисного використання 2 роки виділено такі основні засоби: електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (у т.ч. стільникові), мікрофони та рації, вартість яких перевищує 2500 грн.

Таким чином, РРО (електронні контрольно-касові реєстратори, комп’ютерно-касові системи, електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) тощо) належать до групи 4 основних засобів, і щодо них застосовуються мінімально допустимі строки корисного використання — 2 роки.

Про це нагадали фахівці ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»