У п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307 (даліПорядок № 1307), передбачено такий порядок заповнення податкової накладної:

  • у графі 4 податкової накладної вказується умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної в Класифікаторі системи позначень одиниць вимірювання та обліку, затвердженому наказом Держстандарту України від 09.01.1997 р. (далі — );
  • у графі 6 — кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;
  • у графі 7 — ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ;
  • у графі 10 — обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ (значення графи 10 обчислюється шляхом множення значення графи 6 на значення графи 7).

Водночас п. 4 Порядку № 1307 установлено, що всі графи податкової накладної, які мають вартісні показники, заповнюються в гривнях із копійками (крім показника графи 7,  якщо для нього інше не передбачено чинним законодавством). У кількісному показнику необхідною кількістю знаків після коми вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника в графі 10 податкової накладної.

Також зверніть увагу: р. 20 «Оптова та роздрібна торгівля» КСПОВО, крім одиниць вимірювання товару «штуки», передбачено такі одиниці вимірювання, як «сто штук», «тисяча штук», котрі також застосовуються в міжнародній торгівлі та можуть використовуватися при заповненні податкової накладної.

Крім того, п.п. 8 та 12 Порядку № 1307 передбачено особливості заповнення податкової накладної щодо операцій з експорту товарів, а саме:

  • у графі «Отримувач (покупець)» податкової накладної зазначаються найменування (П.І.Б.) нерезидента й через кому — країна, у якій зареєстрований покупець (нерезидент);
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «300000000000»;
  • у верхній лівій частині такої податкової накладної у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини «07» — складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України.

Інших особливостей щодо заповнення податкової накладної під час здійснення експортних операцій Порядком № 1307 не передбачено.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 23.05.2017 р. № 308/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»