У разі якщо підприємство відшкодовує працівнику повну вартість двомісного номера, то вартість другого місця в такому номері вважатиметься додатковим благом та включатиметься до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Відповідне роз’яснення розміщено в підкатегорії 103.17 системи «ЗІР».

Податківці, пояснюючи свою позицію, посилаються на п. 5 р. ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 р. № 59, згідно з яким підприємство за наявності підтвердних документів (в оригіналі) відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця в готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором й інших витрат.

Отже, у разі якщо відряджений працівник сплатив за проживання у двохмісному номері готелю за двох, то відшкодування йому витрат із віднесенням їх до складу витрат підприємства здійснюється з розрахунку вартості проживання лише однієї особи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»