За порушення норм Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22.09.2005 р. № 2899-IV (далі — Закон) Держспоживінспекція застосовує фінансові санкції до суб’єктів господарювання в разі невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення необхідної  відповідно до Закону інформації — від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень.

При цьому слід зазначити, що накладення фінансових санкцій не звільняє осіб, винних у порушенні, від дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності, установленої законами України.

Нагадаємо: власник, уповноважені ним особи або орендарі споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію, яка складається з відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».

Лист Мін’юсту «Щодо надання роз’яснення стосовно застосування деяких положень Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» в частині відведення спеціальних місць для куріння, розміщення у спеціально відведених місцях інформації про заборону куріння, встановлення відповідальності за невідведення спеціальних місць для куріння» від 18.09.2013 р. № 518-0-2-13/7.2

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»