На порталі ВРУ за № 6490 зареєстровано законопроект, який надасть можливість перебувати на 4-й групі єдиного податку фізособам-підприємцям. Так, дія пп. 4 п. 291.4 ПКУ поширюватиметься на ФОПів, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснюють операції з її постачання (у тому числі й через власні пункти роздрібної торгівлі) (усі коди груп 01.1–01.6, 10.1–10.9, клас 03.22 групи 03.2 КВЕД ДК 009:2010), за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

  • провадять виробничу діяльність винятково в межах адміністративного району за місцем своєї реєстрації;
  • обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1,5 млн грн;
  • площа наявних сільськогосподарських угідь і/або земель водного фонду у власності й/або користуванні не перевищує 20 га;
  • не використовують працю найманих працівників, окрім членів своєї сім’ї відповідно до ст. 3 СКУ та випадків тимчасового залучення фізичних осіб на умовах строкового трудового договору для виконання сезонних й окремих робіт, які безпосередньо пов’язані з діяльністю такої фізичної особи — підприємця та потребують спеціальних знань або навичок, — при цьому середньорічна чисельність таких осіб одночасно не перевищує 10-ти осіб.

Водночас законопроектом пропонується створити сприятливі умови для розвитку ФОПів-фермерів. Так, на них не поширюватиметься порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку (відповідно до ст. 292 ПКУ), та запровадять мораторій на перевірки до 1 січня 2028 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»