Згідно з пп. 4 п. 2 р. ХІХ ПКУ, з 1 січня 2017 року втратила чинність ст. 209 ПКУ, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробниками.

З урахуванням указаних змін передбачено, зокрема:

  • скасування реєстрації суб’єктів спеціального режиму оподаткування та переведення їх на загальну систему оподаткування;
  • закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ), які були додатково відкриті сільськогосподарським товаровиробникам;
  • обмеження строку реєстрації податкових накладних, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

Керуючись п. 48 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ (з урахуванням унесених змін), реєстрація податкових накладних і/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до п. 209.7 ПКУ, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року.

Реєстрація таких податкових накладних і/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням указаного строку.

Отже, усі податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції в межах спеціального режиму оподаткування, мали бути зареєстровані лише до 15 січня 2017 року включно. Починаючи з 16 січня 2017 року реєстрація таких податкових накладних і розрахунків коригування не здійснюється.

Тому платником ПДВ, який застосовував спеціальний режим обкладення ПДВ, не може бути складений та зареєстрований у ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 01.01.2017 р. щодо операцій, пов’язаних зі здійсненням сільгоспдіяльності.

Таке роз’яснення опубліковано в підкатегорії 101.16 системи «ЗІР».

Про це ми інформували в матеріалі «Зміни – 2017: перехідні особливості скасування ПДВшного спецрежиму» газети № 8/2017.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»