До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального чи нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) або передбачено нормами колективного договору чи згідно із законом у встановлених ними межах (п.п. «а» пп. 164.2.17 ПКУ).

Ця норма не містить посилань на те, що дохід у вигляді вартості використання житла, яке є власністю юридичної особи (працедавця) та надане в користування працівнику відповідно до умов колективного договору, не обкладається ПДФО. Зазначене лише вказує, що такі доходи не є додатковим благом.

На це звертає увагу ДФС в індивідуальній податковій консультації від 24.05.2017 р. № 324/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку згідно з умовами трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 ПКУ).

Тож якщо за договором позички юридична особа передає фізичній особі (працівнику) у користування житло без визначення грошової вартості такого користування, то в розумінні ПКУ відсутня кваліфікуюча ознака доходу, поняття якого наведено в пп. 14.1.54 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»