Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 к.дн. до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу відповідну заяву (п. 298.2 ПКУ).

Керуючись п. 183.4 ПКУ, у разі переходу особи зі спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, на сплату інших податків і зборів, установлених ПКУ, у випадках, визначених гл. 1 р. XIV ПКУ, за наявності умов для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, визначеним п. 181.1 ПКУ, така особа має подати реєстраційну заяву не пізніше 10 числа першого календарного місяця, у якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів.

Якщо особа не підпадає під обов’язкову реєстрацію платником ПДВ (згідно з п. 181.1 ПКУ), але бажає стати платниками ПДВ на добровільних засадах відповідно до п. 182.1 ПКУ, то реєстраційна заява подається в строк, визначений п. 183.3 ПКУ, — не пізніше ніж за 20 к.дн. до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Отже, для добровільної відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, та добровільної реєстрації платником ПДВ необхідно одночасно подати заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування та заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ до контролюючого органу за місцезнаходженням особи не пізніше ніж за 20 к.дн. до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податків і матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Це роз’яснення надало ГУ ДФС у Київській області в індивідуальній податковій консультації від 23.05.2017 р. № 304/ІПК/10-36-12-02-11.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»