Вкотре платники податків намагаються знайти можливий спосіб реалізації технічно складних побутових товарів, не застосовуючи при цьому РРО. Цього разу — шляхом безготівкового розрахунку через банківську касу.

На відповідний запит до ГУ ДФС в Івано-Франківській області фахівці в індивідуальній податковій консультації від 22.05.2017 р. № 291/ІПК/8/09-19-1303 не виправдали очікувань ФОПів-єдинників: при розрахунках із покупцем у місці проведення розрахунків за технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, продавці зобов’язані застосовувати РРО.

Коментар редакції

Насправді запит не позбавлено логіки, адже цілком можлива ситуація, коли покупець, отримуючи від продавця рахунок-фактуру, розраховується за товар у банку, і це звільняє продавця від застосування РРО згідно з приписами п. 2.5 Положення № 637, який визнає такий вид розрахунків безготівковими. Водночас від застосування РРО суб’єкт господарювання звільняється, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків не здійснюються в готівковій формі (оптова торгівля тощо) (п. 12 ст. 9 Закону про РРО). Уже після оплати й видачі банком відповідних розрахункових документів продавець видає товар і необхідні гарантійні документи. Ба більше, ДФС раніше вже своє ставлення до цього питання сформулювала та виклала в підкатегорії 109.03 системи «ЗІР», що дослівно звучить так:

«…при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку реєстратор розрахункових операцій не застосовується».

Лишається чекати, вочевидь, на більш зважену позицію з урахуванням усіх норм.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»