Міндоходів у ЄБПЗ розмістило відповідь на запитання: яким вимогам мають відповідати документи, що підтверджують право власності на транспортний засіб (далі — ТЗ) або користування ним (у т.ч. із правом розпорядження), необхідні для проведення митного контролю під час переміщення ТЗ громадянами через митний кордон України (форма, нотаріальне посвідчення, печатки тощо) і видані як юрособами, так і фізособами?

У пункті пропуску через державний кордон України громадянин, який переміщує ТЗ, власником якого є інша особа (юридична або фізична), подає органу доходів і зборів такі документи:

  • свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника ТЗ, разом із документом, що підтверджує право користування та (або) розпорядження цим ТЗ,

або

  • свідоцтво про реєстрацію ТЗ на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, видане підрозділом Державтоінспекції за бажанням цієї особи на період поїздки.

Документ, що підтверджує право користування та (або) розпорядження ТЗ, не подається, якщо ТЗ, який належить декільком фізичним або юридичним особам (що підтверджується відповідним записом у свідоцтві про реєстрацію ТЗ), тимчасово вивозиться за межі митної території України одним із співвласників такого ТЗ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»