Під час планової перевірки податківці направили листа платнику податків із проханням надати інформацію про перелік членів книжкового клубу «Клуб сімейного дозвілля» (далі — Клуб), яким надавалися знижки з указуванням П.І.Б., ідентифікаційного номера, номера картки, переліку придбаної продукції із зазначенням розміру знижки за 2013–2014 роки в розрізі місяців; по кожному члену Клубу надати обґрунтування розміру наданої знижки.

Однак своїм листом Клуб повідомив податківців, що перелік членів Клубу становить зведену базу персональних даних, яка не є первинним документом та не може бути розголошеною без згоди суб’єкта персональних даних.

Як наслідок — суперечка перейшла в судовий спір.

Тож ВАСУ в ухвалі від 16.05.2017 р. за справою № 820/10192/15 указує: перелік членів Клубу, яким надавалися знижки із зазначенням П.І.Б., ідентифікаційного номера, номера картки, переліку придбаної продукції із зазначенням розміру знижки за 2013–2014 роки в розрізі місяців й обґрунтування по кожному члену Клубу щодо розміру наданої йому знижки, не є первинним документом.

Запитувана контролюючим органом інформація щодо членів Клубу є персональною інформацією, розголошення якої допустимо лише за згодою суб’єкта персональних даних та у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини, а тому позивач, відмовляючи відповідачу в наданні такої інформації, діяв у межах закону, своєю чергою, не порушуючи охоронюваних прав й інтересів членів Клубу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»