Сьогодні пенсія в 60 років призначається за наявності страхового стажу 15 років. Загалом вік виходу на пенсію наразі для чоловіків становить 60 років, такий самий пенсійний вік для жінок (60 років) буде встановлено в 2021 році.

За умовами пенсійної реформи, із 60 років пенсії призначатимуться за наявності 25 років страхового стажу. Ця норма має запрацювати з 1 січня 2018 року. Далі, протягом десяти років, щороку додаватиметься по одному року, тоді максимальний страховий стаж становитиме 35 років.

«Для того щоб людина могла брати участь у системі пенсійного страхування, достатньо мінімального стажу — 15 років, — пояснив у телеефірі Міністр соціальної політики України Андрій Рева. — Сьогодні ж повний стаж становить для жінок 30 років, для чоловіків — 35. Але той, хто платить внески до Пенсійного фонду 15 років, і той, хто платить протягом 35 років, не можуть бути в однакових умовах. Це несправедливо. Тому той, хто матиме повний страховий стаж, виходитиме на пенсію в 60 років; неповний (від 15 до 25) — отримуватиме пенсію із 63 років і мінімальний — це 15 років стажу — матиме право на пенсію у 65 років».

Для тих, хто офіційно не матиме мінімального стажу, передбачено соціальну допомогу від держави у віці 65 років.

За даними Мінсоцполітики

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»