Комплектувальні вироби й деталі для ремонту всіх видів виробничого та невиробничого обладнання; витратних та інших матеріалів до комп’ютерної техніки й оргтехніки (кабельних коробів-кабелеводів, монтажних і комутаційних панелей, розеток, конекторів-з’єднувачів, накопичувачів інформації, картриджів, тонерів тощо); пасивного мережевого обладнання (патч-панелей, конекторів, роз’єднувачів, шаф тощо) придбаваються за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

Натомість за КЕКВ 3100 «Придбання основного капіталу» передбачаються видатки на придбання або створення власними силами активів, віднесених згідно із законодавством до основних засобів й окремих інших необоротних матеріальних активів.

Одиницею обліку основних засобів є об’єкт основних засобів, зокрема конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій.

Якщо один об’єкт основних засобів складається із частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна із цих частин може визнаватися в бухобліку як окремий об’єкт основних засобів.

Відповідні тези наводить Державна казначейська служба в листі від 22.02.2017 р. № 16-08/188-3084 у відповідь на питання про застосування КЕКВ під час придбання комплектувальних виробів для обладнання.

Про застосування КЕКВ в окремих ситуаціях читайте також у матеріалі «Обираємо правильний КЕКВ для видатків: шпаргалка від Казначейства».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»