У середу, 24 травня, відбулося засідання Комітету з питань податкової та митної політики, на якому обговорювалися законопроекти № 4646 «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та № 6016 «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Починаючи обговорення законопроекту № 4646, Голова Комітету Ніна Южаніна запропонувала подати до ВРУ законопроект № 4646-1 як альтернативний.

Представник від Мінфіну Є. Капінус виступив на підтримку законопроекту № 4646, водночас О. Кірш наполягав, що наразі змінювати критерії розміру для визначення категорії підприємств (мікро-, малі, середні, великі) не на часі.

Нардеп О. Продан, автор альтернативного законопроекту № 4646-1, зазначила, що законопроект № 4646 ускладнює складання звітності для великих підприємств суспільного інтересу через подання Звіту про управління. При цьому для невеликих підприємств такої норми не передбачено.

Питання санкцій також обговорювалося на засіданні Комітету. Н. Южаніна зазначила, що наразі ведеться тісна робота з провайдерами «1С», аби довести СБУ, що «1С» не передавало інформацію до країни-агресора.

За підтримку законопроекту № 4646 висловилося 10 представників Комітету, і саме цей документ завтра буде представлено до першого читання у Верховній Раді.

Далі перейшли до обговорення  законопроекту № 6016 «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність». Документ підтримано 15 представників Комітету. При цьому в разі виникнення серйозних зауважень документ має бути доопрацьовано до другого читання.

Ми слідкуємо за подіями й інформуватимемо вас про долю цього законопроекту, який, цілком імовірно, може стати законом.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»