Деякі особливості здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, відповідальності за його порушення врегульовано окремими кодифікованими законодавчими актами України та спеціальними законами, до яких, зокрема, належать КЗпП, КпАП, Закони України «Про зайнятість населення», «Про місцеве самоврядування в Україні». За результатами практичного застосування норм згаданих законодавчих актів помітними є окремі проблеми та недоліки, що потребують законодавчого врегулювання.

Так пояснюють унесення до ВРУ законопроекту № 6489 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення) його автори.

Зокрема завданнями розроблення та прийняття законопроекту є:

  • конкретизація обсягу повноважень органів державного контролю (нагляду) у сфері господарської діяльності;
  • розмежування державного, внутрішнього та громадського контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення;
  • упровадження стимулюючих заходів до усунення порушень, що вчинені суб’єктом господарювання вперше;
  • позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотримання законодавства про працю та зайнятість населення та надання їм винятково повноважень ініціювання проведення перевірок у зазначених сферах відповідними державними органами.

Також цей законопроект визначає граничний строк накладення фінансових штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення, винесення контролюючим органом винятково припису при першому вчиненні правопорушення.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»