До 01.01.2015 р. платник податку на прибуток, який мав у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади, міг прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, а також за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами р. ІІІ ПКУ та зменшений на суму податку, сплаченого за місцезнаходженням відокремлених підрозділів (п. 152.4 ПКУ в редакції, чинній до 01.01.2015 р.).

Станом натепер р. ІІІ ПКУ не містить норм щодо консолідованої сплати податку на прибуток.

Відповідно до норм п. 152.4 ПКУ в редакції, що діяла до 01.01.2015 р., платник податку, який мав у своєму складі відокремлені підрозділи, ніс відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету за місцезнаходженням відокремлених підрозділів. Таким чином, фактичним власником всіх активів філій, зокрема розрахунків із податку на прибуток філій, які сплачували податок до 01.01.2015 р. як окремі платники (як надміру сплачених сум, так і зобов’язань зі сплати), згідно із цивільним законодавством є головне підприємство (юридична особа).

Тому уточнення показників податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за місцезнаходженням філії за звітні (податкові) періоди до 01.01.2015 р. здійснюється головним підприємством шляхом подання уточнюючих декларацій (за формою, чинною на час їх подання) за відповідний звітний період зі зведеними показниками за умови перенесення сальдо розрахунків із бюджетом по податку на прибуток такої філії за місцем реєстрації головного підприємства та з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ.

Таке роз’яснення надало ГУ ДФС у Днiпропетровськiй області в індивідуальній податковій консультації від 18.05.2017 р. № 262/ІПК/04-36-12-32-20.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»