Реєстрація іноземних інвестицій більше не потрібна. Її замінено формальним інформуванням для ведення державної статистики.

Відповідні зміни передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» (законопроект № 4541), який 23 травня 2017 року прийняла Верховна Рада.

Документ також урегульовує базові аспекти оформлення дозволу на застосування праці іноземців і посвідки на тимчасове проживання; надає право отримувати посвідку на тимчасове проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на підприємстві.

Окрім того, передбачено зміни до Закону про зайнятість населення у частині надання роботодавцям права на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Іноземці й особи без громадянства, які є засновниками та/або учасниками, і/або бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, зареєстрованої в Україні, та прибули в Україну з метою контролю за діяльністю таких юридичних осіб й отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період дії посвідки. Відповідні зміни буде внесено до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Строк дії, строк оформлення та подовження строку дії посвідки на тимчасове проживання визначаються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»