ДФСУ надала платникам податків методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в разі уточнення податкових зобов’язань (лист від 13.05.2017 р. № 11897/7/99-99-12-02-03-17, даліЛист № 11897).

Обчислення сум податкових зобов’язань за відповідний звітний (податковий) період здійснюється за кожним типом об’єкта нерухомості.

На замітку! Об’єкти нерухомості ідентифікуються за кодами типів об’єкта нерухомості, визначених згідно з примітками до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Декларація), та зазначаються в колонці 2 Декларації. Так, об’єкти житлової нерухомості ідентифікуються за кодами 1–3, об’єкти нежитлової нерухомості — 4–9, залежно від виду об’єкта.

Облікові показники нарахованих і сплачених сум із податку на нерухомість до бюджетів відображаються в інтегрованій картці платника, яка відкривається за кодом бюджетної класифікації:

  • житлової нерухомості (коди типу об’єкта 1–3) на код бюджетної класифікації 18010100;
  • нежитлової нерухомості (коди типу об’єкта 4–9) на код бюджетної класифікації 18010400.

Декларування податкових зобов’язань із податку на нерухомість за звітний (податковий) період формою Декларації передбачено за житлові та нежитлові об’єкти нерухомості одночасно.

Програмним забезпеченням автоматично здійснюється визначення сум податкових зобов’язань, що підлягають імпортуванню до інтегрованих карток платника за відповідними кодами бюджетної класифікації, що ідентифікуються за кодами типів об’єкта нерухомості, зазначених платником податку в колонці 2 Декларації, шляхом підсумку сум податкових зобов’язань, зазначених у колонці 7 Декларації, за відповідними групами кодів типів об’єктів.

Водночас при складанні платниками податку уточнюючої податкової звітності за відповідний звітний (податковий) період чинною формою Декларації не передбачено розмежування сум податкових зобов’язань, що підлягають уточненню за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що унеможливлює автоматизацію програмного забезпечення у частині їх рознесення до інтегрованої картки платника.

У зв’язку із цим податківці в додатках до Листа № 11897 надали зразки заповнення уточнюючих Декларацій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»