За рахунок навчального закладу, який заявив про свою акредитацію, відповідно до законодавства здійснюється, зокрема, оплата праці експертів — з розрахунку 6 годин на день, але не більш як 14 годин (голови експертної комісії — 8 годин на день, але не більш як 18 годин), за період проведення акредитаційної експертизи з розрахунку ставки погодинної оплати праці професорів, які проводять заняття зі студентами ВНЗ III–IV рівнів акредитації (п. 20 Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах, затвердженого постановою КМУ від 09.08.2001 р. № 978).

Тобто експерти, залучені для проведення акредитації, мають основне місце роботи, а залучення їх для проведення акредитації відбувається на підставі наказу МОН України, і трудовий договір із навчальним закладом, у якому проводиться акредитація, не укладається.

Відповідно, і підстави для повідомлення ДФС відсутні.

Тому при проведенні перевірок у закладах освіти щодо повідомлення органів ДФС про прийняття працівників на роботу слід детально вивчати ситуацію та наявність підстав для надання повідомлення.

Роз’яснення Управління Держпраці в Кіровоградській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»