Мінекономрозвитку затвердило Порядок обліку особистих селянських господарств сільськими, селищними та міськими радами (далі — Порядок).

Так, згідно з п. 3 р. І Порядку, облік особистих селянських господарств сільські, селищні та міські ради здійснюють за такими формами первинної облікової документації:

  • форма № 1 «Облікова картка об’єкта погосподарського обліку»;
  • форма № 3 «Список осіб, яким надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель міських поселень».

На замітку! Зазначені форми затверджені наказом Держстату від 24.11.2015 р. № 340.

Форму № 1 використовують для обліку особистих селянських господарств сільські, селищні, міські ради, на території яких розташовані сільські населені пункти, форму № 3 — міські, а також селищні ради у частині міських поселень.

Форму № 1 заповнюють на підставі суцільних обходів домогосподарств й опитування населення в період з 01 по 18 січня кожного року, наявних документів, зокрема, паспортів, свідоцтв, земельно-кадастрової документації, правовстановлюючих документів, письмових заяв й усних повідомлень громадян.

Форму № 3 заповнюють на підставі рішень органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування про передання земельних ділянок у власність та користування для ведення особистого селянського господарства, земельно-кадастрової документації, письмових заяв й усних повідомлень громадян (п. 4 р. І Порядку).

Наказ Мінекономрозвитку від 14.04.2017 р. № 572

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»