Суб’єкт господарювання використовує обсяги води, отримані в результаті укладення договору надання послуги із централізованого водопостачання та просить фіскалів підтвердити неналежність його до категорії платників рентної плати.

Нагадаємо: відповідно до п. 255.2 ПКУ, звільняються від оподаткування рентною платою суб’єкти, які використовують обсяги води для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Фахівці ГУ ДФС у Хмельницькій області в індивідуальній податковій консультації від 18.05.2017 р. № 254/ІПК/22-01-12-03-28 повідомили таке.

Оскільки зазначені суб’єктом господарювання при державній реєстрації види економічної діяльності — «Виготовлення виробів з бетону для будівництва» (23.61 Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010, даліКласифікатор), «Виробництво керамічних плиток і плит» (23.31 Класифікатора), «Будівництво житлових і нежитлових будівель» (41.20 Класифікатора), «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування» (56.10 Класифікатора) — передбачають використання обсягів води не лише для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то суб’єкт господарювання має декларувати свої податкові зобов’язання з рентної плати за обсяги води, що використана ним на інші, ніж задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, цілі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»