Держпідприємництва розглянуло надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на погодження проект постанови, яким вносяться зміни до чинного порядку торгівлі транспортними засобами.

На сьогодні в чинній редакції Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі ТЗ та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери в списку обов’язкових документів, які повинні видавати реалізатори ТЗ, відсутня довідка про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації ТЗ.

Проектом закріплюється вимога для автодилерів або автовиробників про те, що вони, крім інших документів (актів прийому-передачі ТЗ, довідки-рахунку тощо), зобов’язані також передавати власнику ТЗ під час його покупки довідку про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Унесення відповідних змін обумовлено набуттям чинності з 1 вересня поточного року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм».

Голова Держпідприємництва Михайло Бродський підтримав проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери».

 

Прес-служба Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»