Поточна редакція ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у т.ч. навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форм власності, розташованих в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів.

Лишалося незрозумілим установлення вказаних обов’язків лише в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів; адже така редакція ст. 38 указаного Закону дозволяє органам місцевого самоврядування та керівникам підприємств, установ та організацій, у т.ч. навчальних закладів, де є військові комісаріати, ухилятися від будь-якої співпраці з такими комісаріатами.

Тож 18.05.2017 р. було прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (законопроект № 2985).

Його поширено на відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у т.ч. навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні та наявності в їх адміністративно-територіальних одиницях військових комісаріатів, обов’язок на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у 7-денний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»