ГУ ДФС у Днiпропетровськiй області роз’яснило порядок заповнення податкової накладної в ситуації, коли підприємство «А» замовило послуги промислового характеру в підприємства «Б», але, окрім оплати наданих послуг, за умовами договору підприємство «А» також компенсує підприємству «Б» вартість електроенергії, спожитої під час надання такої послуги.

У цій ситуації серед контролерів побутує думка, що «витрати Виконавця, пов’язані з відшкодуванням вартості спожитої електроенергії Замовником, є складовою витрат, пов’язаних із наданням послуг промислового характеру».

Тож, під час надання виконавцем послуг промислового характеру, складовою яких є вартість спожитої електроенергії, задіяна у виробничому процесі, у графі 3.3 податкової накладної слід зазначати відповідний код послуги згідно з ДКПП. Тобто суму компенсації вартості електроенергії слід розглядати як частину вартості послуг й указувати для таких сум однаковий код послуги за ДКПП.

Таке роз’яснення наведено в індивідуальній податковій консультації ГУ ДФС у Днiпропетровськiй області від 16.05.2017 р. № 195/ІПК/04-36-12-01-16.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»