Усі без винятку суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосувати РРО. Про це вкотре нагадали в ДФС.

«Такі новації перш за все сприятимуть виведенню з «тіні» ринку побутової техніки та створять рівні умови для всіх суб’єктів господарювання цього сектора. Крім того, декларування платниками всіх отриманих від такого продажу доходів, дозволить залучити додаткові кошти до державного бюджету», — розповів в.о. начальника відділу фактичних перевірок контролю за готівковими операціями Департаменту аудиту ДФС Станіслав Кубрін.

За його словами, перелік товарів, які повинні продаватися винятково через касові апарати, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 231.

Посадовець наголосив, що користь від нововведень отримають і споживачі, оскільки вони зможуть придбати легальну техніку та за наявності фіскального чека захистити свої права в разі купівлі неякісного товару.

«Сьогодні законодавчо затверджено близько 150 моделей реєстраторів розрахункових операцій, які суб’єкти господарювання можуть використовувати у своїй діяльності. Вартість такого апарату і його обслуговування не буде дуже витратним та обтяжливим для продавців технічно складних побутових товарів», — зазначив Станіслав Кубрін.

За незастосування РРО під час реалізації товарів передбачено штрафні санкції в розмірі 1 грн за порушення, учинене вперше, та 100% вартості проданих товарів — за кожне наступне здійснене порушення.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»