Наразі в Україні жоден законодавчий акт у сфері видачі дозволів та ліцензій не наводить визначення Єдиного ліцензійного реєстру (далі — ЄЛР) та Реєстру документів дозвільного характеру (далі — РДДХ), механізму та повноважень дозвільних органів й органів ліцензування щодо їх ведення та наповнення.

Продовження ведення ЄЛР та РДДХ передбачає модернізацію програмного забезпечення цих реєстрів, що, своєю чергою, потребуватиме витрачання коштів Державного бюджету.

Водночас станом натепер альтернативою ведення ЄЛР є оприлюднення прийнятих органами ліцензування рішень про видачу ліцензій на їх офіційних веб-сайтах. Зазначене дозволяє отримати інформацію про діючі ліцензії у відкритому доступі.

Аби врегулювати низку питань ліцензійних і дозвільних процедур, у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№ 6456).

У проекті Закону пропонується:

  • виключити норми щодо продовження внесення органами ліцензування та дозвільними органами інформації про видачу ліцензій, документів дозвільного характеру відповідно до ведення ЄЛР і РДДХ;
  • доповнити Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (за аналогією з ліцензуванням) нормами щодо набуття права на провадження певних дій щодо провадження господарської діяльності, або видів господарської діяльності, що потребує одержання документа дозвільного характеру шляхом оприлюднення на веб-сайтах дозвільних органів рішень про видачу документів дозвільного характеру, реєстрацію декларацій, у т.ч. застосування принципу мовчазної згоди.

Також законопроект передбачає визначити процедуру проведення ліцензування освітньої діяльності з урахуванням специфіки, установленої законодавством для кожної сфери освіти.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»