Затверджено Порядок організації роботи із надання індивідуальних податкових консультацій (далі — Порядок), яким забезпечено єдиний підхід до розгляду запитів та надання індивідуальної податкової консультації (далі — ІПК) у письмовій формі, котрі надійшли з 01.04.2017 р.

Розгляд звернень здійснюється в порядку та строки, визначені ст. 52 ПКУ.

Зверніть увагу: платник податків повинен дотримуватися порядку оформлення звернення, визначеного п. 52.1 ПКУ для отримання відповіді. Якщо звернення не відповідає вимогам, тоді податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР.

Проект індивідуальної податкової консультації готується структурним підрозділом відповідно до компетенції. В обов’язковому порядку такий проект структурним підрозділом — виконавцем погоджується з керівниками департаментів регуляторно-правової, методологічної та нормотворчої роботи (з питань обкладення податком на прибуток, ПДВ, акцизним податком), структурними підрозділами відповідно до компетенції, а також заступниками Голови ДФС згідно з розподілом обов’язків (якщо лист підписується Головою ДФС). Після погодження проект ІПК надається на підпис керівництву ДФС і/або вповноваженій особі.

Структурний підрозділ, який готував ІПК, надає структурному підрозділу, що відповідає за реєстрацію вихідної кореспонденції, оригінал ІПК і знеособлену копію ІПК. Своєю чергою, знеособлена копія ІПК не повинна містити П.І.Б. платника податків, ідентифікаційного коду та його податкової адреси.

У разі скасування судом ІПК структурний підрозділ, який готував таку консультацію, протягом 30-ти к.дн. із дня набрання законної сили рішенням суду готує нову індивідуальну податкову консультацію з урахуванням висновків суду.

У разі встановлення ДФС невідповідності індивідуальної податкової консультації висновкам, викладеним у рішенні суду, така індивідуальна податкова консультація повертається до ГУ ДФС для доопрацювання в строк не більше 5-ти к.дн.

Наказ ДФС від 25.04.2017 р. № 293

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»