Нотаріуси як суб’єкти первинного фінансового моніторингу не повідомляють Держфінмоніторинг про підозри щодо фінансових операцій у разі, якщо відповідна інформація стала їм відома за обставин, що є предметом таємниці вчинюваних нотаріальних дій, крім випадків посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна, за умови, що сума такої операції дорівнює чи перевищує 400000 гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 400000 гривень (ч. 6 ст. 8 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» від 28.11.2002 р. № 249-IV, даліЗакон).

Причому нотаріус повідомляє Держфінмоніторинг про фінансові операції з посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості на суму, що дорівнює або перевищує 400000 гривень чи дорівнює або перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 400000 гривень, лише у випадку, якщо в нього виникають підозри, що такі операції пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або якщо вони пов’язані, стосуються чи призначені для фінансування тероризму. У такому випадку подання нотаріусом інформації Держфінмоніторингу в установленому порядку не є порушенням професійної таємниці.

Важливо: під час підготовки та здійснення всіх інших правочинів, визначених ч. 1 ст. 8 Закону, нотаріус зобов’язаний виконувати інші обов’язки (крім повідомлення Держфінмоніторингу), передбачені Законом для спеціально визначених суб’єктів первинного фінансового моніторингу (ідентифікація клієнтів, реєстрація фінансових операцій, зберігання документів тощо).

Лист Державної служби фінансового моніторингу України від 02.08.2013 р. № 3028/0340-07-3

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»