Мінрегіонбуд України вніс зміни до Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 р. № 141 (даліТиповий статут).

По-перше, передбачено, що всі рішення загальних зборів не пізніше 10-ти днів після його прийняття мають надаватися в письмовій формі кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири чи нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також розміщуватимуться в загальнодоступному місці при вході до кожного під’їзду.

Нагадаємо: чинною редакцією Типового статуту (без урахування внесених змін, які поки не набрали чинності) передбачено, що в обов’язковому порядку співвласнику мають надсилатися рішення не з усіх, а лише з окремих питань. Окрім того, не врегульовано строк для надання таких рішень, а також відсутня вимога щодо розміщення при вході до кожного під’їзду.

По-друге, уточнено, що заборона розподілу отриманих об’єднанням доходів або їх частини серед працівників об’єднання не поширюється на оплату їх праці та нарахування ЄСВ.

По-третє, Типовий статут доповнено положенням, згідно з яким доходи об’єднання використовуються винятково для фінансування видатків на його утримання та реалізації мети створення, цілей, завдань і предмета діяльності об’єднання, визначених статутом.

Наказ Мінрегіонбуду від 03.04.2017 р. № 67

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»