Згідно з пп. «б» пп. 195.1 ПКУ, послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт і вивезеним за межі митної території України платником, який виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом, підлягають обкладенню ПДВ за нульовою ставкою.

До робіт із рухомим майном належать роботи з переробки товарів, що можуть включати, власне, переробку (обробку) товарів — монтаж, збирання, монтування та налагодження, у результаті чого створюються інші товари, у т.ч. постачання послуг із переробки давальницької сировини, а також модернізацію та ремонт товарів, який передбачає проведення комплексу операцій із частковим або повним відновленням виробничого ресурсу об’єкта (або його складових частин), визначеного нормативно-технічною документацією, у результаті виконання якого передбачається поліпшення стану такого об’єкта.

Відповідно до п. 4 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.01.2016 р. № 21, у рядку 3 указуються обсяги постачання товарів/послуг, що оподатковуються за ставкою 0% відповідно до вимог пп.пп. 195.1.2, 195.1.3, п. 211.1 і п. 8 підрозділу 2 р. XX ПКУ.

Отже, операції з надання нерезиденту послуг із переробки давальницької сировини платник податку вказує в рядку 3 податкової декларації з ПДВ.

Таке роз’яснення надано ГУ ДФС в Одеській області в індивідуальній податковій консультації від 12.05.2017 р. № 143/ІПК/15-32-12-02-09.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»