Куди перераховувати ПДФО та військовий збір при нарахуванні доходів фізичним особам за орендовані в них земельні частки (паї): до бюджету за місцем реєстрації підприємства чи за місцем реєстрації земельних ділянок?

Саме з таким питанням звернувся платник податків за індивідуальною податковою консультацією.

Головне управління ДФС у Полтавській області (індивідуальна податкова консультація від 12.05.2017 р. № 139/ІПК/10/16-31-13-01-23) стверджує:

1. Беручи до уваги те, що орендовані в громадян земельні частки (паї) є об’єктами, через які підприємство проводить свою господарську діяльність, ПДФО, утриманий із доходів громадян-орендодавців, підлягає перерахуванню до бюджету територіальної громади за місцезнаходженням (розташуванням) відповідних земельних часток (паїв).

2. Оскільки військовий збір повною мірою зараховується до державного бюджету, а окремі норми п. 168.4 ПКУ регламентують порядок перерахування ПДФО, то ці норми для військового збору не можуть бути застосовані. Таким чином, юридична особа перераховує військовий збір до державного бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації).

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»