Бюджетне відшкодування ПДВ може бути зараховане у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (пп. «б» п. 200.4 ПКУ).

Податківці вважають, що таким чином нормами ПКУ передбачено право на зарахування сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість лише на сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, які повністю сплачуються до державного бюджету.

Так, відповідно до норм БКУ загальнодержавні платежі, такі як податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб тощо (ст. 29 гл. 5 р. II, ст.ст. 63, 64, 66 та 69 гл. 11 р. III БКУ), розподіляються в різних пропорціях до державного та місцевого бюджетів.

Тож органи ДФС, керуючись нормами податкового та бюджетного законодавства, за заявами платників податків здійснюють зарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу лише з платежів, які сплачують повністю до державного бюджету (акцизний податок, рентна плата, ПДВ тощо).

Таку позицію підтверджує лист ДФС від 21.03.2017 р. № 882/4/99-99-12-03-02-13, у якому відомство також просить повідомити позицію Мінфіну щодо можливості зарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, надходження яких розподіляються в пропорціях як до державного, так і до місцевого бюджетів.

Мінфін листом від 21.04.2017 р. № 35130-12-10/11072 указує: зарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, надходження яких розподіляються в пропорціях як до державного, так і до місцевих бюджетів, положеннями ПКУ не передбачено.

Коментарі щодо цього питання викладені в матеріалі «Чи можна за рахунок бюджетного відшкодування з ПДВ сплатити податок на прибуток».

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»