Мінінфраструктури та МВС України затвердили Порядок здійснення прикордонного контролю організованих груп пасажирів у пунктах пропуску через державний кордон для морського та автомобільного сполучення (далі — Порядок), який має на меті прискорити та спростити прикордонні процедури для організованих груп пасажирів.

Відповідно до затвердженого Порядку, прикордонний контроль організованих груп у міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення має здійснюватися на окремих смугах руху й у пріоритетному порядку.

Для цього туристичні оператори (туристичні агенти), інші юридичні чи фізичні особи не пізніше ніж за 24 години до прибуття автобуса в пункт пропуску надають попередню інформацію про автомобільний транспортний засіб і пасажирів підрозділам охорони державного кордону.

Така інформація надається в формі електронного повідомлення (у форматі Excel, RTF) на електронні скриньки пунктів пропуску підрозділів охорони державного кордону без застосування електронного цифрового підпису на адреси, зазначені в пп. 3.3 Порядку.

Не пізніше ніж за дві години після отримання повідомлення уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону надсилає на електронну скриньку (факс) відправника електронне (текстове) повідомлення про найбільш зручний час прибуття в пункт пропуску, напрямок і номер робочого місця, де проводитиметься прикордонний контроль організованої групи.

Аналогічно спрощено прикордонний контроль пасажирів та екіпажу круїзних суден.

Наказ Мінінфраструктури та МВС України «Про затвердження Порядку здійснення прикордонного контролю організованих груп пасажирів у пунктах пропуску через державний кордон для морського та автомобільного сполучення» від 10.10.2013 р. № 969/787.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 08.11.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»