З 09.11.2013 р. знову заборонено надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії. Такі зміни внесено в Закон України «Про туризм» від 15.09.1995 р. № 324/95-ВР (далі — Закон про туризм).

Нагадаємо!

Готелям установлюються такі категорії: «п’ять зірок», «чотири зірки», «три зірки», «дві зірки» та «одна зірка». А іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг із тимчасового розміщення (проживання) (у т.ч. мотелям, пансіонатам, будинкам відпочинку, туристичним базам, кемпінгам), — категорія встановлюється за рівнем обслуговування в них (перший, другий, третій, четвертий та, відповідно, п’ятий рівні).

Зазначена заборона — не нове правило, воно діяло ще до 08.10.2012 р. Однак із зазначеної дати обов’язкова сертифікація готельних послуг була викреслена з Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затвердженого наказом Держкомспоживполітики від 01.02.2005 р. № 28. Наразі зміни до зазначеного переліку не внесено, але таку вимогу вже містить Закон про туризм.

Установлення категорії об’єктів туристичної інфраструктури (готелів, інших об’єктів, призначених для надання послуг з розміщення, закладів харчування, курортних закладів тощо) здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію держполітики у сфері туризму та курортів, а об’єктів туристичної інфраструктури, розташованих на території АР Крим, — органом виконавчої влади АР Крим з питань туризму.

Закон України «Про особливості провадження інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим» від 10.10.2013 р. № 639-VІІ (чинний із 09.11.2013 р.)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»