1. Як ФОП під час визначення доходу враховувати позитивну курсову різницю за операціями в іноземній валюті, яка виникає при добровільному продажу валюти з поточного валютного рахунка?

Для фізичної особи — підприємця всі вартісні показники, що включаються в дохід, відображаються в національній валюті України, а показники, виражені в іноземній валюті, з одночасною вказівкою їх еквівалента в національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату проведення операції.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є: дата надходження коштів платнику єдиного податку в грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ПКУ).

Курсова різниця, яка виникає під час перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи — підприємця платника єдиного податку.

2. Чи необхідно мені враховувати у свій дохід комісію в розмірі 10,00 дол. США, яку отримує банк-кореспондент при надсиланні коштів на мій валютний рахунок (на рахунок надходить сума, яка на 10,00 дол. США менша, ніж та, яка вказана в інвойсі)?

У разі отримання за контрактом виручки в іноземній валюті за надані товари (роботи, послуги) доходом ФОП-єдинника є вся сума коштів (з урахування комісії, утриманої банком), що надійшла на валютний рахунок, перерахована в гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, установленим НБУ на дату отримання валюти.

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Львівській області від 05.05.2017 р . № 67/ІПК/13-01-13-01-17

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»