Підприємства вважають помилковими висновки про те, що цивільно-правова угода, укладена з фізичною особою, містить ознаки трудового договору.

Зокрема під час такої суперечки судом установлено, що між позивачем (приватне підприємство) й особою укладено договір про надання послуг строком із 01.05.2016 р. до моменту його розірвання, але не пізніше ніж до 31.12.2016 р.

Предметом договору про надання послуг є взяття особою на себе зобов’язання щодо надання послуг, оплата за які нараховуватиметься відповідно до кількості відпрацьованих годин і фактично виконаних послуг виходячи з потреб позивача, зокрема, на виконання умов за цим договором особа зобов’язується виконувати роботи з бухгалтерського обліку.

У судовому засіданні особа підтвердила, що за умовами цивільно-правової угоди надавала послуги одного виду бухгалтерського обліку, здійснювала організацію своєї діяльності в час і спосіб, визначені нею самостійно, внутрішній трудовий розпорядок на неї не поширювався. Також свідок зазначила, що здійснює надання таких послуг декільком підприємствам, перебуває на пенсії, а тому не бажає вступати в трудові відносини з приватним підприємством або іншими особами. Водночас підкреслила, що зміст цивільно-правової угоди відповідає дійсним намірам сторін.

Як наслідок, суд доходить висновку, що в правовідносинах між позивачем й особою (сторонами договору про надання послуг) є наявні ознаки, характерні саме цивільно-правовим відносинам між роботодавцем і найманим працівником, установлено визначений обсяг виконання робіт та їх кінцевий результат.

За таких обставин, за змістом договір про надання послуг є цивільно-правовим договором, а висновки відповідача про наявність у цьому договорі ознак трудового договору та порушення позивачем вимог пунктів 1, 3 ст. 24 КЗпП є помилковими.

Про це йдеться в рішенні Івано-Франківського  окружного адміністративного суду від 16.03.2017 р. у справі № 809/182/17.

Щодо цього до вашої уваги матеріал — «Чи може Держпраці визнати цивільно-правові відносини трудовими та накласти штраф».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»