У разі якщо суб’єкт господарювання здійснює винятково продаж товарів, у т.ч. і підакцизних, через мережу власних магазинів безмитної торгівлі, то за такими операціями відповідний суб’єкт НЕ є платником акцизного податку.

Про це повідомила ДФС у листі від 26.04.2017 р. № 9011/6/99-99-15-03-03-15, посилаючись на:

  • пп. 213.2.1 ПКУ, згідно з яким не підлягають оподаткуванню операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України;
  • пп. 213.3.3 ПКУ, згідно з яким звільняються від оподаткування операції з увезення підакцизних товарів (продукції) з-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому згідно із законом не справляється ПДВ у зв’язку з розміщенням товарів (продукції) у митному режимі безмитної торгівлі.

Водночас контролери уточнили: оскільки суб’єкт господарювання не є платником акцизного податку за операціями з реалізації товарів через магазини безмитної торгівлі, обов’язку складання та подання декларації акцизного податку до контролюючого органу за вказаними операціями в нього НЕ виникатиме.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»