Дохід у вигляді внеску на стажування, сплаченого стажистом на користь керівника стажування — адвоката в розмірі 70% внеску, пов’язаний зі здійсненням цим адвокатом незалежної професійної діяльності, обкладається ПДФО.

Своєю чергою, суму коштів, яку фактично використано лише для забезпечення проходження стажування та компенсації витрат зазначеного керівника стажування — адвоката, може бути включено до витрат цього адвоката (у межах, що не перевищують 70% внеску), за умови їх документального підтвердження. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Нагадаємо!

Розмір внеску на проходження стажування визначається з урахуванням потреби покриття витрат на забезпечення діяльності ради адвокатів регіону, Ради адвокатів України та витрат керівника стажування, пов’язаних із таким стажуванням, і не може перевищувати 3-х мінімальних заробітних плат станом на день подання особою заяви про призначення стажування.

При цьому внесок розподіляється таким чином:

  • 70% внеску сплачується стажистом безпосередньо на користь керівника стажування та використовується винятково для забезпечення проходження стажування й компенсації витрат такого керівника;
  • 30% сплачується стажистом на забезпечення діяльності ради адвокатів регіону, Ради адвокатів України (п. 4 ст. 10 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 р. № 5076-VI).

Лист ДФС від 26.04.2017 р. № 9031/6/99-99-13-02-03-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»