Податківці інформують, що наразі почастішали випадки встановлення під час перевірок порушення вимог чинного законодавства у частині оформлення відповідних касових документів при оприбуткуванні або видачі готівкових коштів у касах (із кас) підприємств, а саме — відсутність підписів уповноваженої особи, особи, яка отримала кошти, зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок без її оприбуткування в касі підприємства тощо.

Обов’язковість підписів й інші вимоги до порядку оформлення касових операцій та документів установлені п. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637.

Крім того, продовжують фіксуватися випадки несвоєчасного (не в день надходження) оприбуткування готівкових коштів у касовій книзі — порядок і вимоги щодо оприбуткування та видачі готівкових коштів.

Також збільшується кількість випадків порушення порядку ведення обліку товарів, що знаходяться в продажу, при реалізації паливно-мастильних матеріалів через мережу автозаправних (автогазозаправних) станцій (пунктів), зокрема відсутність змінного звіту оператора АЗС за формою 17-НП.

Фіскали нагадали, що обов’язковість ведення та наявність такого звіту передбачено вимогами Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.09.2008 р. за № 805/15496.

За наведені порушення згідно із чинним законодавством до суб’єктів господарювання передбачена відповідальність у вигляді значних сум штрафних (фінансових) санкцій (у двох- та п’ятикратному розмірах).

Фахівці служби просять звернути увагу на зазначену інформацію та забезпечити дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює питання обігу готівки й обліку товарів, які знаходяться в продажу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»