Монетизація частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам — еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства — виконавці послуг із газо- та електропостачання в паперовому й електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунка в банку, як і вибір самої вповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог і пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подання заяви рахунок у банку повинен бути вже відкритим. Також постановою передбачено виплату через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

Звертаємо увагу: згідно зі пп. 165.1.1 ПКУ, субсидія, незалежно від вигляду, у якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума НЕ повинна зазначатися в Декларації про доходи громадян.

Постанова КМУ від 26.04.2017 р. № 300

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»